W życiu każdej dziewczynki przychodzi taki moment, że wyraża ona chęć noszenia biżuterii. Bardzo często wynika to po prostu z tego, że chce ona naśladować swoją mamę. Czy warto pozwolić dziecku na noszenie biżuterii?

Biżuteria dla dzieci – musi być bezpieczna

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że biżuteria dziecięca musi spełniać standardy bezpieczeństwa oraz być wykonana z bezpiecznych materiałów. Zdecydowanie należy unikać niklu. Pomimo tego, że biżuteria wykonana z niego jest stosunkowo tania, to zupełnie nie nadaje się ona dla małych dzieci. Może wywoływać opuchliznę, uczulenie bądź też podrażnienie delikatnej skóry. Warto zadbać o to, by biżuteria dla dzieci nie miała małych elementów, które łatwo można ściągnąć, oderwać i połknąć.

Co z przekłuwaniem uszu?

Jeszcze do niedawna wśród mam bardzo było modne przekłuwanie uszu nawet kilkumiesięcznym dziewczynkom. Obecnie eksperci zdecydowanie odradzają taki krok, radząc poczekać z tą decyzją, aż dziewczynka samodzielnie będzie mogła wyrazić na nią zgodę. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, by wybierając kolczyki dla dzieci, zdecydować się na modele antyalergiczne, wykonane z bezpiecznych materiałów, takie których dziecko nie będzie w stanie samodzielnie ściągnąć.

Jeśli chodzi o kolczyki dla małych dziewczynek, nie poleca się przekłuwania uszu w zwyczajnych salonach kosmetycznych. O wiele lepsza decyzją będzie wizyta u piercera, który dysponuje specjalnymi narzędziami, a sam proces zakładania kolczyków obędzie się bezpiecznie i całkowicie bezboleśnie.