Biżuteria z brylantami to jest coś, czego pragnie każda kobieta. Nic dziwnego – biżuteria ta ozdobi niejedną panią. Sprawi, że kobieta będzie wyglądała olśniewająco, elegancko i zmysłowo na spotkaniu towarzyskim czy biznesowym. Ponadto, biżuteria z brylantami (szukaj na sklep.diamor.pl) pozwala nam odczuć prawdziwy luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić – dlatego też, jest to jedna z najbardziej pożądanym ozdób. Ale czy wiemy o niej wystarczająco dużo?

Biżuteria z brylantami – historia

Historia brylantów rozpoczyna się, aż w V wieku p.n.e. w Indiach – to tam został po raz pierwszy znaleziony luksusowy kamień i to właśnie mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego jako pierwsi zaczęli wykorzystywać brylanty. Pierwotnie traktowane jako środek wymiany w handlu, dopiero w XIII wieku brylanty zostały docenione. Po raz pierwszy wręczone w formie pierścionka przez władcę z dynastii Habsburgów swojej ukochanej. Brylanty, ze względu na to, że są bardzo pożądane i drogocenne określane są mianem „Króla Kamieni”.

Cechy brylantów

Brylanty przede wszystkim są cenione za trzy rzeczy: barwę, wielkość i czystość. Ze względu na pochodzenie brylant przybiera inny odcień – możemy to zauważyć spoglądając na kamień pochodzenia afrykańskiego lub indyjskiego. Warto podkreślić, że brylant indyjski jest najbardziej ceniony i pożądany ze względu na niebywałą krystaliczność i czystość. Możemy spotkać brylanty o zabarwieniu delikatnie niebieskim (królewskim), żółtym, zielonym, czerwonym, różowym, fioletowym. Poprzez swoją niepowtarzalną strukturę kamienie te stały się wyrazem elegancji i luksusu.