Czarny diament na pierścionku zachwyca swoim oryginalnym kolorem, dzięki któremu wygląda jak magiczny klejnot czarnoksiężniczki. W przeciwieństwie do klasycznego białego diamentu ten nie odbija światła, dzięki czemu zachowuje swój surowy charakter. Czarne diamenty są niezwykle rzadkie, występują tylko w dwóch miejscach: w Brazylii oraz w Środkowej Afryce. Spośród innych diamentów wyróżnia ich fakt, że skupiają wiązkę światła oraz są najtwardszymi diamentami spośród wszystkich innych.

Pierścionek z czarnym diamentem

Biżuteria z czarnym klejnotem prezentuje się niezwykle elegancko i z klasą. Pierścionek z diamentem w kolorze głębokiej czerni to propozycja dla kobiet chcących wyróżniać się swoją ozdobą, pewnych siebie, lubiących nieoczywiste połączenia. Czarny pierścionek dopełni zarówno biznesowy dress code, jak i podkreśli wytworność małej czarnej na specjalne okazje.

Czarny diament na zaręczyny

Zaręczyny kojarzone są głównie z pięknie mieniącym się białym brylantem, który rozprasza światło i migocze w słońcu. Dla pań stawiających na nieco inną biżuterię czarny diament będzie właściwym wyborem. Jego kolor przyciąga wzrok i sprawia, że dłoń prezentuje się szlachetnie oraz poważnie. Aby złagodzić jego nieco mroczny charachter można zdecydować się na pierścionek z czarnym diamentem w towarzystwie innych klejnotów. Czarny kamień pięknie współgra z klasycznym brylantem szafirem lub rubinem. To propozycja niecodzienna lecz niezwykłe oryginalna i wyróżniającą się spośród standardowych ozdób.