Wśród wielu przedmiotów, które oferuje galanteria męska, są również spinki do mankietów. Każdy mężczyzna zakładający garnitur wygląda o wiele bardziej stylowo posiadając ten dodatek, który jest niezwykle cenionym przedmiotem.

Na jakie okazje?
Spinki mankietowe są noszone przede wszystkim na bardziej oficjalne wyjścia, takie jak wesela, imprezy, zebrania, spotkania służbowe oraz oficjalne wystąpienia. Nie należy zakładać ich w przypadku rezygnacji z marynarki. Będzie to wtedy wpadką stylizacyjną.

Jak dobrać odpowiednie spinki?
Powinny one pasować do garnituru. Jest wiele rodzajów spinek. Dostępne są w wielu kształtach oraz kolorach. Jeśli wybierze się klasyczną stylizację bez wielu dodatków, to spinki mogą być bardziej wyraziste, posiadać większe i widoczniejsze zdobienie, jednak w przypadku posiadania większej ilości dodatków, to spinki powinny być utrzymane w delikatnej stylistyce, aby nie zaburzały stroju. Można również zdecydować się na spinki, które są ozdabiane kamieniami szlachetnymi, albo cyrkoniami o danym kolorze. Należy wtedy zwrócić uwagę na kolor koszuli oraz garnituru. Powinno unikać się kontrastujących barw, czy nie pasujących do siebie kolorów. Dlatego też warto decydować się na spinki w takim samym kolorze, co garnitur, bądź ciemniejszym. W zależności od rodzaju spinek istnieją różne granice cenowe. Lepiej jednak zamiast jednej, drogiej pary, która nie będzie pasowała do każdej stylizacji, zdecydować się na kilka.


Dodaj komentarz