Komunia jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego człowieka. Ten dzień zapada w pamięć na bardzo długo, także za sprawą prezentów przyniesionych przez gości. Warto zadbać o to, by wybrać dla młodego człowieka taki podarek, który nawet po wielu latach będzie przypominał mu o wspaniałości tej wyjątkowej okazji.

Pamiątki na komunię dla dziewczynki

Jeśli chodzi o pamiątki komunijne dla dziewczynki, to ostatnimi czasy bardzo popularne stają się te wykonane ze srebra lub złota. Dla dziewczynek bardzo popularnym podarunkiem jest biżuteria – kolczyki, łańcuszek lub medalik, którą obdarowana może później nosić przez wiele kolejnych lat. Warto pamiętać o tym, że biżuteria wykonana ze złota to swego rodzaju inwestycja, która nigdy nie straci na wartości i będzie miała ogromną wartość sentymentalną.

Wybierając podarunki wykonane ze złota lub srebra, trzeba pamiętać o tym, że komunia to uroczystość głównie religijna. Dlatego można postawić na różnego rodzaju krzyżyki, medaliki z wizerunkami świętych i inne tego typu przedmioty. Nowością w sklepach z podarunkami komunijnymi są wykonane ze złota lub srebra obrazki, które są bardzo dekoracyjne i z pewnością przypadną do gustu każdej dziewczynce.

Pamiątki na komunię dla chłopca

Osoby, które chcą podarować chłopcu pamiątkę komunijna wykonaną ze złota lub srebra, muszą pamiętać, że tutaj wybór jest znacznie bardziej ograniczony. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę biżuterię, którą może nosić także chłopiec. Może to być prosty krzyżyk, medalik bądź też delikatna bransoletka.

Podsumowując, biżuteria wykonana ze złota lub srebra, to doskonały pomysł na prezent komunijny, który pozostanie z dzieckiem przez długi czas. Wybierając tego rodzaju podarunek, warto postawić na wzory uniwersalne i klasyczne, które nawet za kilkanaście lat wciąż będą modne.