W każdym związku przychodzi taki etap, kiedy podejmuje się decyzje o przypieczętowaniu go ślubem. Jest to bardzo ważna decyzja, bowiem wskazuje, że chcemy spędzić z drugą osobą resztę życia. Aby jednak doszło do ślubu, potrzebne są zaręczyny. Ten krok należy do mężczyzny. Wiąże się on z wybraniem właściwego pierścionka zaręczynowego.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty?

Niekiedy wydaje się, że pierścionek musi być złoty, jest to oczywiście nieprawda. Nie ulega wątpliwości, że najczęściej jednak kupuje się pierścionki zaręczynowe ze złota białego lub żółtego. Pasuje ono idealnie na taką okazje, ponadto jest bardzo trwałe. Kwestią dyskusji jest oczywiście kolor złota, jego wybór powinien zależeć od tego, jaką biżuterię wybranka naszego serca nosi na co dzień. 

Fason pierścionka 

Ważną kwestią jest także fason pierścionka. Uzależniony powinien być od biżuterii, którą nosi kobieta. Jeśli jest to delikatna biżuteria, nie należy kupować pierścionka nazbyt krzykliwego. W takim przypadku idealnie sprawdzi się pierścionek klasyczny z brylantem na środku. Jeśli jednak kobieta gustuje w odważnej biżuterii, pierścionek powinien być bogaty, o ciekawym kształcie. W tym przypadku swoją rolę spełni pierścionek wielokamieniowy.

Pierścionki zaręczynowe dostępne są w różnych wzorach, dlatego też należy zwrócić uwagę na to, co lubi kobieta z którą planujemy spędzić resztę życia. Wtedy możemy być spokojni, że pierścionek jej się spodoba.

Kategorie: Zaręczyny

0 Komentarzy

Dodaj komentarz