Aby mężczyzna mógł wyznać swojej kobiecie miłość i zadeklarować chęć spędzenia z nią reszty swojego życia, konieczny jest przez niego zakup pierścionka zaręczynowego. Sam proces wyboru odpowiedniego modelu potrafi nie jednego przyszłego pana młodego przyprawić o zawrót głowy, a gdy dodamy do tego kłopot z określeniem rozmiaru rzeczonego pierścionka, robi się poważny problem.

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Najprostszą metodą na poprawne podanie sprzedany odpowiedniego rozmiar pierścionka, jest dyskretne podebranie przyszłej narzeczonej innego jej pierścionka. Jubiler na jego podstawie z łatwością poprawnie określi rozmiar jej palca i bazując na tym wzorze, bez najmniejszego problemu przeniesie go na pierścionek zaręczynowy.

Co jednak, gdy dziewczyna nie przepada za biżuterią i zwyczajnie nie posiada żadnego pierścionka, który można by pożyczyć, lub co gorsza, używa go codziennie i pożyczenie go byłoby albo niemożliwe, albo zbyt ryzykowne?

Pomoc jubilera

W sytuacji, gdy nie da się dostarczyć wzoru, jubilerzy zwykle wychodzą na przeciw klientowi udostępniają na swoich stronach internetowych, gotowe do wydrukowania miarki. Po wydrukowaniu i popranym wycięciu otrzymujemy szablon, na którym widoczne są wszystkie rozmiary pierścionków. Przykładając i porównując używany przez dziewczynę pierścionek, z łatwością otrzymamy na szablonie dokładny rozmiar danego pierścionka.

W przypadku, gdy dostęp do wzoru jest niemożliwy, pozostaje nam jedynie prosić o pomoc przyjaciółki lub mamę naszej narzeczonej.

Kategorie: Zaręczyny

0 Komentarzy

Dodaj komentarz