Moda męska zmienia się nieco wolniej niż ta damska. Panowie zdecydowanie ostrożniej podchodzą do nowych trendów. Dlatego wielu z nich uważa, ze męska bransoletka to synonim złego gustu. Czy słusznie? Sprawdźmy…

Biżuteria dla każdego?

Dobrze dopasowane męskie bransoletki spełniają taką samą rolę jak damskie kolczyki czy kolia. Podkreślają resztę stylizacji, a także nadają jej indywidualnego charakteru. Dzięki takiemu niepozornemu elementowi mężczyzna może wyróżnić się z tłumu, nawet jeśli na co dzień wybiera raczej klasyczne i nie rzucające się w oczy stylizacje. W tym przypadku przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach. Oczywiście taki element stroju nie zawsze pasuje. Bywają okazję kiedy warto zdecydować się na nieco bardziej konserwatywny zestaw dodatków.

Jak stylowo nosić męskie bransoletki?

Pamiętajmy, że w przypadku biżuterii; zarówno męskiej jak i damskiej co za dużo to nie zdrowo. Jeśli chcemy nosić zegarek i bransoletki męskie jednocześnie to wybierajmy takie, które są dość cienkie. Grube i solidne bransolety raczej nie lubią konkurencji. Zakładaj bransoletki raczej tylko na jeden nadgarstek. Drugi powinien być raczej bez ozdób. W innym przypadku możemy przesadzić z dodatkami i będziemy wyglądać kiczowato. Niczym z kiepskiego filmu gangsterskiego. Jeżeli lubimy solidne, metalowe ozdoby to z powodzeniem wystarczy nam jedna sztuka. Natomiast jeśli wybieramy cieńsze z koralików czy skóry, to z powodzeniem możemy nosić kilka sztuk.