Złote kolczyki nie należą do tanich przedmiotów. W związku z tym, do ich zakupu należy się odpowiednio przygotować. Chodzi przecież o to, żeby wybrać najlepszą możliwą opcję. Kolczyki powinny być nie tylko piękne, ale też warte swojej ceny. Jak, więc je wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Próba złota

Najważniejsza jest próba złota. To właśnie ona informuje nas ile tego pierwiastka zużyto do produkcji złotych kolczyków. Żaden laik nie rozpozna różnych prób złota gołym okiem. Do tego trzeba mieć powiększające szkło jubilerskie, ogromną wiedzę i… chemiczne zestawy testowe. Trzeba jednak pamiętać, że próba złota będzie miała bezpośrednie przełożenie w wartości samych kolczyków. Więcej złota, to wyższa cena złotych wyrobów. Z tego właśnie powodu 24 karatowe złoto jest jego najcenniejszym rodzajem. Zakup złotych kolczyków można, więc potraktować jak inwestycję. Ten surowiec z całą pewnością nie stanieje. O wysokości próby złota informuje jubiler. Informacja ta powinna też być zapisana na metce produktu.

Długość kolczyków

złote kolczyki serca z gwiazdkami

Jest to parametr, który dotyczy kolczyków wiszących. Warto je przymierzyć po to, by wiedzieć, jak daleko sięgają. Przykładowo, wiszące złote kolczyki Ergold mogą nie sprawdzić się u pań o krótkiej szyi. Jeśli będą zbyt długie, to mogą ograniczać swobodę ruchów. Po prostu będą przeszkodą przy poruszaniu głową. Istnieje też ryzyko, że takie kolczyki zahaczą się o ubranie. Panie o krótkiej szyi powinny raczej stawiać na kolczyki typu wkręty lub przed zakupem – przymierzyć wybraną parę.