Każda kobieta chce w pewnym momencie życia otrzymać swój wymarzony pierścionek zaręczynowy od wyśnionego mężczyzny. Ponieważ jej oczekiwania są z pewnością spore, to mężczyzna musi porządnie zastanowić się, co ukochanej się najbardziej spodoba. Wizyta u jubilera może być dla wielu mężczyzn nowym doświadczeniem życiowym, dlatego warto wspomnieć o tym, na co zwracać uwagę podczas zakupu pierścionka zaręczynowego.

Jaki pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy powinien być dopasowany do gustu przyszłej narzeczonej. Rynek jubilerski proponuje wiele różnych wariantów. Jednym z nich jest pierścionek zaręczynowy z białego złota. Innym jest produkt z żółtego klasycznego złota. Jeszcze innym jest pierścionek srebrny. Pierścionek powinien być dopasowany do stylu jubilerskiego ukochanej. Jeśli lubuje się w klasycznej złotej biżuterii, to wybór złotego pierścionka będzie najkorzystniejszy. Jeśli w jej biżuterii przeważa srebro, to warto zakupić pierścionek wykonany z tego materiału.

Kolejną kwestią jest liczba kamieni szlachetnych na pierścionku. Klasyczną wersją jest jeden kamień główny na środku pierścionka. Często spotyka się również pierścionki wielokamieniowe, ale jak w przypadku materiału, wybór powinien być dopasowany do gustu ukochanej. Jeśli woli subtelniejszą biżuterię, to wersja z jednym kamieniem będzie jedynym wyjściem.

Pamiętać należy także o odpowiednim rozmiarze pierścionka zaręczynowego.