Zarówno srebro, jak i złoto nie współgrają dobrze z każdym typem urody. W zależności od karnacji, koloru oczu czy włosów, sprawdzą się inne ozdoby. Srebrna biżuteria nie jest dla każdego, ale u niektórych może przepięknie podkreślać urodę i karnację.

Biżuteria srebrna – dla kogo?

Na biżuterię wykonaną z tego kruszcu powinny zdecydować się posiadaczki włosów w chłodnym odcieniu blondu oraz niebieskich oczu. Srebro podkreśli także urodę kobiet o typie kolorystycznym zimy – o bladej, lekko różowej cerze i ciemnych włosach. Srebro przepięknie podkreśla również opaleniznę – na śniadej karnacji wspaniale się wyróżnia, dodając kobiecie uroku. W celu uwydatnienia muśniętej słońcem skóry najlepiej jest dobrać delikatne srebrne łańcuszki, czy bransoletki.

U kogo nie sprawdzi się srebrna biżuteria?

srebrna biżuteriaSrebro nie jest stworzone dla ciepłych typów urody – tutaj sprawdzi się złota biżuteria. Kobiety z ciepłą, żółtawą lub brzoskwiniową karnacją nie powinny raczej stawiać na biżuterię srebrną. Ozdoby wykonane z tego kruszcu zupełnie nie będą współgrały z ognistymi, czerwonymi czy rudymi włosami oraz ciepłymi odcieniami brązu.

Jak określić typ urody?

W skrócie, można uogólnić, iż srebro dobieramy do chłodnego typu urody, a złoto do ciepłego. Typ chłodny to najczęściej jasna cera, o oliwkowych lub lekko różowych tonach, niebieskie, szare lub ciemne oczy, oraz włosy w chłodnych odcieniach, najczęściej beżowy blond lub mroźna czerń. Z kolei typ ciepły charakteryzuje się żółtymi tonami w skórze, słonecznym blondem lub rudością, oraz brązowymi tęczówkami.

Kategorie: Biżuteria

Dodaj komentarz