Wybór pierścionka zaręczynowego jest bardzo ważnym i trudnym zadaniem. Ogrom wzorów, materiałów wykonania, kamieni i producentów niejednego z nas może przyprawić o zawrót głowy. Aby ułatwić sobie to zadanie warto wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Złoto żółte, czy może białe?
Wszystko zależy upodobań naszych i naszej partnerki. Zwolennicy klasycznych rozwiązań z pewnością docenią klasyczne żółte złoto. To również lepszy wybór w chwili, gdy nie jesteśmy pewni co bardziej spodoba się kobiecie naszego życia. Warto natomiast zwrócić uwagę na próbę złota. Najpopularniejsza jest próba 585. To najlepszy kompromis pomiędzy elegancją, a ekonomią.

Jaki kamień będzie najlepszy?
Większość pierścionków zaręczynowych wykończona jest niewielkim diamentem. Jeśli jednak szukamy czegoś mniej schematycznego, wówczas warto rozważyć inne opcje. Kamienie takie jak szafiry, rubiny, szmaragdy są również bardzo piękne i ponadczasowe. Coraz częściej decydujemy się na nieco bardziej „egzotyczne” kamienie. Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem lub cytrynem pozwoli naszej partnerce poczuć się naprawdę wyjątkowo. Do tego są one zazwyczaj tańsze niż popularne diamenty.

Sieciówka, czy lokalny jubiler?
Wszystko ma swoje wady i zalety. W przypadku dużych producentów możemy liczyć na kompleksową obsługę, duży wybór wzorów oraz bezpieczeństwo zakupów. To ważne, ponieważ pierścionki zaręczynowe są dla większości z nas dużym wydatkiem i warto mieć pewność, że otrzymany towar nie jest podróbką. Małe sklepy jubilerskie często oferują bardziej oryginalne wzory i w większości niższe ceny. Należy pamiętać jednak, aby dokładnie sprawdzić wiarygodność sprzedawcy.