Nausznice to specjalny rodzaj biżuterii, który nosi się na zewnętrznym załamaniu małżowiny usznej. Są one wyjątkowo estetyczne i ciekawie się prezentują. Są doskonałym uzupełnieniem drapieżnych stylizacji, choć można też znaleźć eleganckie modele, które sprawdzą się do outfitów na wielkie wyjścia. Czy trzeba mieć przebite uszy, by nosić nausznice? A może jest inny sposób na to, by je nosić?

Nie zawsze trzeba mieć przebite uszy

Nausznice kolczyki są dostępne w różnych wersjach i modelach. W związku z tym można się też spodziewać różnych typów ich zapięcia. Najbardziej popularne są nausznice, które po prostu dociska się do małżowiny usznej. W ich wypadku nie ma mowy o tym, by ucho musiało być wcześniej przebite. Nakłada się je po prostu poprzez nałożenie ich na małżowinę i dociśnięcie ich dokładnie. Kolejnym rodzajem nausznic są takie, które mają kształt sprężyny. Również dociska się je do ucha, ale trzeba pamiętać, by robić to równomiernie od środka i od zewnątrz. Oczywiście nausznica złota może też być wyposażona w niewielki sztyft. Ten rodzaj jest jednak najmniej popularny, bo jest on zbyt podobny do klasycznych kolczyków.

Dużo zależy od miejsca

Ucho może być przebite w kilku miejscach na różnych wysokościach małżowiny. Można więc mieć przebite ucho na dole płatka – w najbardziej popularnym miejscu – ale złotą nausznicę nosić u szczytu małżowiny. Można więc śmiało łączyć ze sobą noszenie kolczyków i nausznic, bo nie kolidują one ze sobą. Nie trzeba więc mieć przekutych uszu, by nosić nausznice, ale równocześnie przekłucie ich też nie jest przeszkodą. Nausznice warto nosić przede wszystkim w górnej części małżowiny, której przekłucie jest wyjątkowo bolesne i nieprzyjemne. Dla własnej wygody lepiej jest więc zrezygnować z kolczyków noszonych w tym miejscu i zastąpić je właśnie złotymi nausznicami. Miejsce zakupu również ma znaczenie, ponieważ zależy nam na dobrej jakości, nausznica złota to coś co możemy kupić w sklepie Marko i mieć pewność że materiał jest odpowiedni.

Kategorie: Biżuteria