Biżuteria to element, który poprawia nastrój, a zarazem pozwala poczuć się wyjątkowo. Jest dopełnieniem każdej stylizacji, która bez błyskotki wydaje się być niekompletna, a także może stanowić swego rodzaju talizman. Rodzajów biżuterii, jak i modeli oraz tworzywa z jakiego jest wykonana jest wiele, a to na jaki się zdecydować zazwyczaj pozostaje kwestią indywidualną. Od wielu dekad popularne jest noszenie kolczyków z diamentem, które dla wielu wydają się problematyczne, z uwagi na ich „dostojność”. Zatem jak radzić sobie z tego typu biżuterią?

Jak nosić kolczyki z diamentem?

Diament to kamień szlachetny, powstający z najczystszego węgla. Nawet mały potrafi wiele kosztować, a sama jego nazwa kojarzona jest ze szlachetnością, zatem wydawać by się mogło, że kolczyki ze szlachetnymi kamieniami przeznaczone są wyłącznie na wielkie okazje. Błędnie! Kolczyki złote z diamentami będą świetnym rozwiązaniem dla przełamania codziennej, z pozoru zwyczajnej sytuacji, która uzupełniona o ten mały brylancik zyska uroku, a posiadaczce pozwoli poczuć się wyjątkowo. Poza tym świetnie sprawdzą się jako dodatek do formalnego stroju obowiązkowego w pracy. Dodadzą dzięki temu szyku i zniwelują nudę, która jest tak częsta w przypadku biurowego dress-codu. I wreszcie, kolczyki z diamentami będą nieodłącznym elementem eleganckich stylizacji zakładanych na uroczyste wyjścia, co akurat jest najbardziej oczywistą opcją.

Kolczyki z diamentem – czym kierować się przy wyborze?

Diamenty będące wykorzystywane jako ozdoba biżuterii zazwyczaj przyjmują ich oszlifowaną formę, czyli brylant. Ten mały element dobrany do charakteru noszącego pozwoli na wyrażenie osobowości i wzrost pewności siebie, dlatego odpowiadając na tytułowe pytanie: zaleca się kierować własną intuicją podczas wyboru tych właściwych. Kolczyki z brylantem powinny pasować do danej osoby, aby po założeniu nie wyglądały w sposób przerysowany, a jedynie były dopełnieniem zarówno urody, jak i stylizacji. Warto poświęcić chwilę, aby przemyślanie dobrać te jedyne, które posłużą na lata.