Chrzest Święty to wielka uroczystość. To właśnie w tym dniu oficjalnie wita się malucha na świecie, jest to okazja do świętowania całą rodziną. Święto to jest obchodzone całą rodziną i tradycją jest darowanie malutkiemu dziecku prezentów. Co warto więc podarować takiemu maluszkowi?

Praktyczne i ciekawe prezenty na Chrzest Święty

Prezent na chrzciny nie tak trudno wybrać. Aktualnie na rynku jest po prostu miliony różnego rodzaju gadżetów przeznaczonych nawet dla najmniejszych dzieci.  Mogą one ułatwić życie rodzicom oraz umilić czas maluszkowi. Młodzi rodzice z pewnością ucieszą się również z prezentów praktycznych takich jak pierwsze krzesełko do karmienia, mata edukacyjna, pchacz czy też jeździk. Wyjątkowym prezentem może być na przykład pierwsza książeczka z dedykacją – w ten sposób zupełnie zwykły przedmiot nabiera niepowtarzalności.

Prezent na chrzest od chrzestnej

Szczególnie rodzice chrzestni stoją przed trudnym wyborem prezentu w tym wyjątkowym dniu. Pamiątka chrztu dla dziewczynki od rodziców chrzestnych powinna być prezentem wyjątkowym i niezapomnianym. Rozważyć można w tym przypadku biżuterię, która zawsze będzie opcją ponadczasową – warto sprawdzić propozycje prezentów na chrzciny od Marko. Chrzestnej jak najbardziej wypada kupić w prezencie kolczyki bądź medalik, który nawiąże do religijnego charakteru tej uroczystości. Z okazji Chrztu Świętego podarować można również pierwszą Biblię z obrazkami, z której dziecko skorzysta za jakiś czas. Wielu rodziców chrzestnych jako pamiątkę chrztu świętego podarowuje posrebrzaną grzechotkę bądź skarbonkę z grawerem. Są to prezenty, które będą stanowić pamiątkę na lata.