Biżuteria to delikatna rzecz, a ponieważ często posiada dużą wartość sentymentalną lub ekonomiczną, trzeba o nią należycie zadbać. Bransoletki majestatycznie prezentują się na ręce, ale narażone są na duże ryzyko zniszczenia lub zagubienia. Właśnie dlatego ogromne znaczenie ma zapięcie w bransoletce. Jakie wybrać?

Jaka jest rola zapięcia w bransoletce?

Zapięcie do bransoletki zabezpiecza biżuterię przed jej zerwaniem i zgubieniem. Słabe zapięcia do bransoletek mogą odpinać się samoistnie, powodując zsunięcie się biżuterii. Może ona spaść bezpośrednio na ziemię i zostać utracona lub zaplątać się w ubranie, które doprowadzi do jej zniszczenia. Zapięcia determinują funkcjonalność i długą żywotność bransoletek. Im bardziej solidne zapięcie, tym dłużej można się cieszyć ulubioną biżuterią.

Najlepsze zapięcia do bransoletek

Najwięcej osób decyduje się na tradycyjne zapięcia typu karabińczyk. Uchodzą one za jedne z najbardziej solidnych. Współczesne bransoletki często wyposażone są również w zapięcia magnetyczne, federingi czy zapięcia typu fasolki. Najbardziej innowacyjne modele posiadają designerskie zapięcia, które mogą mieć formę różnego rodzaju figurek i przedmiotów. Są one zazwyczaj podzielone na dwie części i po ich spięciu tworzy się całość. Może to mieć postać liścia, piórka, znaku nieskończoności.

Gdzie kupić zapięcie do bransoletki?

Zapięcia do bransoletek powinny być kupowane w autoryzowanych salonach jubilerskich i sklepach oferujących produkty sprawdzonych producentów. Najpierw należy wszystko sprawdzić. Ważna jest np. gwarancja na te produkty. Powinny pochodzić zawsze z rzetelnego źródła. Dobrze jest wykonywać je na zamówienie. To istotne, aby rozmiar się zgadzał, gdyż inaczej może to wyglądać dość karykaturalnie. Zapięcie do bransoletek to bardzo ważne elementy, więc warto je dobierać mądrze.

Kategorie: Biżuteria