Medalik komunijny jak powszechnie wiadomo jest jedną z najpopularniejszych zawieszek, które zakłada się na Komunię. Największym zainteresowaniem cieszą się medaliki, które przedstawiają Matkę Bożą albo Pana Jezusa. Medaliki to bardzo uniwersalne i trafione prezenty, które są niesłychanie trwałą pamiątką z tego ważnego wydarzenia.

Jakie medaliki wybrać?

Medaliki to pamiątki komunijne, które powinny przetrwać nawet kilkanaście lat. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że koniecznie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów (zobacz medaliki komunijne tutaj). Największym zainteresowaniem cieszą się medaliki wykonane ze złota i srebra. Producenci oferują nie tylko tradycyjne medaliki komunijne w owalnych kształtach, ale również dostępne są modele w zdecydowanie bardziej skomplikowanych kształtach. Oryginalny medalik komunijny jest najlepszą alternatywą dla złotych krzyżyków.

Zawieszka krzyżyk

Srebrna zawieszka krzyżyk to także bardzo popularna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Dla chłopców najlepiej sprawdzi się stosunkowo prosta zawieszka. W przypadku dziewczynek można z kolei postawić na eleganckie krzyżyki wysadzane cyrkoniami. Godna polecenia jest przede wszystkim złota biżuteria. Wynika to oczywiście z tego, że złote krzyżyki prezentują się bardzo odświętnie. Znacznie tańszym rozwiązaniem są srebrne krzyżyki. Jest to najlepszy wybór dla osób, które poszukują zawieszki na co dzień. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać odpowiedni łańcuszek.

Jakie pamiątki komunijne są warte uwagi?

Oprócz biżuterii komunijnej dużym zainteresowaniem cieszą się personalizowane albumy, w których można przechowywać pamiątkowe fotografie. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się także srebrne obrazki z grawerem na odwrocie oraz posrebrzane ramki na zdjęcia. Mowa tutaj oczywiście o ramkach, które posiadają motywy z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Kategorie: Biżuteria