Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Wielu osobom brakuje pomysłu na prezenty dla bliskich. Co prawda w okresie przedświątecznym w sklepach i galeriach handlowych pojawia się dużo gadżetów o tematyce świątecznej, które świetnie sprawdzą się w roli gwiazdkowego podarunku, jednak sporo ludzi preferuje prezenty uniwersalne – niezwiązane ze świętami; takie, którą mogą służyć cały rok.

Elegancka biżuteria na gwiazdę

Pomysłem na prezent, który zostanie z osobą obdarowaną na długie lata jest z pewnością stylowa biżuteria. W sklepach jubilerskich można znaleźć:

  • kolczyki,
  • pierścionki,
  • bransolety,
  • naszyjniki,
  • zawieszki do naszyjników.

Ponadto w sprzedaży dostępne są całe komplety biżuterii. Ilość elementów w zestawie wpływa na ostateczną jego cenę, lecz zazwyczaj taki zakup jest o wiele bardziej opłacalny, niż kupowanie każdego elementu zestawu osobno.

Spersonalizowany prezent gwiazdkowy

Wielu osobom zależy, by prezent gwiazdowy był spersonalizowany. Dzięki temu osoba, która otrzyma upominek, poczuje się wyjątkowo. Pomysłem na spersonalizowanie podarunku jest zakup zawieszki do naszyjnika w kształcie pierwszej litery imienia osoby, dla której ma to być prezent. Zarówno w przypadku zakupu całego kompletu biżuterii, jak i samego naszyjnika – dodatek w postaci eleganckiej literki sprawi dobre wrażenie.

Jaki naszyjnik wybrać pod choinkę?

Złoty, srebrny lub naszyjnik z literką wykonany ze stali chirurgicznej. Na tę ostatnią jednak trzeba uważać; nie wszyscy mogą nosić taką biżuterię, ponieważ wywołuje to u nich reakcję alergiczną w postaci wysypki. Zdecydowanie lepiej postawić na wyrób ze srebra, gdyż kruszec ten nie uczula, a co więcej – jest o wiele bardziej trwały niż najlepsza nawet stal. Jeśli natomiast budżet przewidziany na bożonarodzeniowy prezent jest nieco wyższy – warto pomyśleć o zakupie biżuterii wykonanej z prawdziwego złota. Jubilerzy dysponują naszyjnikami z literkami z białego złota, jak również ze złota tradycyjnego, w lekko żółtym odcieniu.

Kategorie: Biżuteria