Zegarek jest jednym z najchętniej wybieranych dodatków do stylizacji. W zależności od preferencji może mieć on nieco bardziej sportowy wygląd lub też cechować się ponadczasową elegancją. W tym przypadku, prestiż nierozwiewanie związany jest z wysokogatunkowymi wyrobami, którymi z pewnością są zegarki szwajcarskie.

Pochodzenie zegarka

Zegarki pochodzące ze Szwajcarii uchodzą za niezawodne oraz precyzyjne. Mało kto jednak wie, że nazwa ta odnosi się nie tylko do miejsca ich wytwarzania, ale również do specyficznej konstrukcji zegarka. Co istotne, normy prawa zakładają, że aby zegarek mógł uchodzić za szwajcarski musi on spełniać kilka wymagań. Po pierwsze, mechanizm zegarka musi pochodzić z terenów Szwajcarii oraz być zamknięty w granicach tego państwa. Po drugie, jego ostateczna inspekcja również musi odbyć na terenie kraju przez tamtejszego producenta.

Unikalny mechanizm

Zegarki szwajcarskie cechuje unikalna budowa. Posiadają one zatem metalowe koło zębate, które wykonywane jest ręcznie i podlega serwisowi. Oznacza to, że tego typu zegarki są długowieczne i mogą znajdować się w danej rodzinie od pokoleń. Ponadto, podczas wyboru konkretnego zegarka warto zwracać uwagę na surowiec, z którego wykonana jest koperta zegarka. Może to być na przykład wysokogatunkowa stal chirurgiczna, która nie matowieje oraz jest hipoalergiczna. Oznacza to, że taki zegarek może być z powodzeniem noszony nawet przez osobę, której skóra podatna jest na reakcje alergiczne.

Dobry sklep z zegarkami

Z uwagi na to, że szwajcarskie zegarki są z reguły dość drogie, podczas ich wyboru oraz zakupu warto korzystać jedynie z usług profesjonalnych punktów sprzedaży. Godny polecenia sklep z zegarkami oferuje bowiem nie tylko szeroką gamę produktów, ale również gwarantuje wysoką jakość obsługi, w tym doradztwo podczas zakupu zegarka, jak i jego późniejszy serwis. Ponadto, wybierając wiarygodnego sprzedawcę można mieć pownosić co do oryginalności produktu. Jeśli szukasz miejsca do zakupów, sprawdź tutaj sklep z zegarkami, szeroka oferta sprzętu z górnej półki w świetnych cenach.

Kategorie: Zegarki