Jeżeli jesteś rodzicem dziewczynki, to z pewnością prędzej czy później staniesz przed dylematem, czy to już odpowiedni czas na kolczyki. Biżuteria dla dzieci zachęca swoim dziewczęcym wzornictwem. Zanim jednak zabierzesz córeczkę do gabinetu kosmetycznego, przeanalizuj wszystkie za i przeciw takiej decyzji.

 Odpowiedni wiek na przekłucie uszu—czyli jaki?

  Nie da się ukryć, że przekłuwanie uszu małym dziewczynkom to kontrowersyjny temat. Rodzicielskie fora dyskusyjne rozgrzewają się do czerwoności pod naporem wpisów, dotyczących tego zagadnienia.

Nie warto jednak skupiać się na sugestiach innych, lecz zaufać własnej intuicji i przede wszystkim wsłuchać się w potrzeby dziecka.

  Z całą pewnością nie warto na taki zabieg narażać niemowlaka i małego dziecka. Większość profesjonalnych salonów odmawia wykonania zabiegu dziecku w wieku roku lub mniej. Nie ma wprawdzie sztywnych ram, które określają,kiedy dziecko jest gotowe na przekłucie uszu. Jest to natomiast taki wiek, w którym dziecko jest w stanie zrozumieć, co wiąże się z takim zabiegiem i w jakim celu się go wykonuje.

Biżuteria dla dzieci—jak wybrać?

  Jeżeli decyzja została już podjęta, a mała dama pragnie, by w jej uszkach coś błyszczało i przebiera nóżkami z niecierpliwości, to najwyższy czas na dobór odpowiedniej biżuterii dla dzieci.

  Przede wszystkim powinna to być biżuteria wysokiej jakości, a więc wykonana ze srebra lub złota. By zminimalizować ryzyko wystąpienia uczulenia, złoto powinno mieć wysoką próbę, np. 585.

  Przekłucie uszu małemu dziecku powinno być dobrze przemyślaną decyzją. Najlepiej wykonać taki zabieg wówczas, gdy córka sama będzie tego chciała. Pamiętaj, że wiąże się z tym niestety nieco bólu i niedogodności, dopóki ranki się nie zagoją. Warto uświadomić córkę i ją o tym uprzedzić.      

Kolczyki i nie tylko

  Biżuteria dla dzieci to nie tylko kolczyki. Jeżeli córeczka lubi błyskotki, ale jest za wcześnie na zabieg przekłuwania uszu, zaproponuj jej inny rodzaj biżuterii. Dobrym wyborem będzie np. sznurkowa bransoletka ze złotą lub srebrną zawieszką, lub naszyjnik. Zawieszki w kształcie kwiatków, serduszek czy zwierzątek z pewnością oczarują każdą małą modnisię.

Kolczyki dla dzieci Marko.pl są warte rozważenia.


Dodaj komentarz