Zaręczyny to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Z tego powodu warto dobrze wszystko zaplanować – istotny jest nie tylko wybór odpowiedniego momentu oraz miejsca oświadczyn, ale przede wszystkim pierścionka. Powinien on odpowiadać gustowi wybranki, ale także podkreślać wyjątkowość tej ważnej chwili. Jak w takim razie wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór odpowiedniego kamienia

Jednym z kamieni, które od lat cieszą się dużą popularnością jest topaz. Przykuwa uwagę przede wszystkim swoją wyjątkową niebieską barwą. Ze względu na piękny kolor tego kamienia można mieć pewność, że przypadnie on do gustu każdej kobiecie zwracającej uwagę na niebanalną biżuterię. Warto wiedzieć, że wiele osób wierzy, że topaz jest minerałem o różnych właściwościach, ma pomagać na przykład pokonywać zmęczenie, a także dobrze działać na osoby mające problem z nadciśnieniem. Pierścionek zaręczynowy z niebieskim topazem będzie zatem doskonałym wyborem dla kobiet lubiących niebieskie kamienie, ale także wierzących w moc minerałów.

Rozmiar pierścionka

Kiedy wiadomo już na jaki model pierścionka się zdecydować, należy zadbać o dobór odpowiedniego rozmiaru. Dla wielu mężczyzn jest to problem, na szczęście poznanie go wybranki nie powinno być trudne. Pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni, warto zatem sprawdzić rozmiar biżuterii noszonej na tym palcu. Kiedy to się uda można wybrać odpowiedni model pierścionka zaręczynowego z topazem, z dodatkowymi kamieniami lub bez nich, a następnie zamówić go i oświadczyć się ukochanej.

Kategorie: Pierścionki