Sklepy jubilerskie są zaopatrzone po brzegi w ozdoby i kosztowności. Zarówno złote, jak i srebrne. Gładkie, bądź wysadzane drogimi kamieniami. Warto wiedzieć, które metale szlachetne i minerały najlepiej się ze sobą komponują.

Doskonałe połączenie: białę złoto i szafir

Gdy wybiera się pierścionek białe złoto szafir od razu rzucają się w oczy jako elementy symbiotyczne. To wyjątkowo eleganckie zestawienie. Granatowy, błyszczący kamień prezentuje się bardzo okazale. Szczególnie, jeśli został oszlifowany w sposób tradycyjny. Chodzi o tzw. szlif diamentowy – kanciasty.

Minerał o tak wyrazistej barwie przyciąga uwagę. Subtelna faktura białego złota jest z nim skontrastowana. To intensyfikuje jeszcze ekspozycję szafiru, który umieszczony jest w centralnym punkcie pierścionka, czyli w tzw. oczku. Dopiero po chwili klejnot postrzega się jako całość. Wówczas cenny przedmiot jawi się w sposób wyjątkowo zharmonizowany.

Ponadczasowy pierścionek z białego złota z szafirem

Nie chodzi w tym wypadku tylko o to, że jest to konstrukcja trwała i odporna na wszelkie uszkodzenia. Szafir jest przecież drugim po diamencie minerałem na świecie pod względem twardości. Jubilerskie złoto zaś odpowiednio się wzmacnia, aby nie ulegało odkształceniom. To wymagane, ponieważ kruszec ten w czystej postaci jest wyjątkowo plastyczny.

Ponadczasowość, jeśli idzie o pierścionek z szafirem białe złoto tylko potęguje. Jest ono bowiem bardzo szykowne, a jednocześnie eleganckie. Tego typu wyroby jubilerskie łączą zatem tradycję z nowoczesnością. Wydaje się, że moda na nie nigdy nie przeminie.

Kategorie: Pierścionki