Aby pierścionek z diamentem prezentował się pięknie przez długie lata, należy o niego odpowiednio dbać. Przede wszystkim należy to robić z delikatnością i wyczuciem. Prawidłowa pielęgnacja pozwolić zachować jego blask i piękną prezencję, dzięki czemu pierścionek z brylantem z oferty Marko będzie mógł stać się dumną rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Unikanie zniszczeń

Podstawą dbania o pierścionek z diamentem jest unikanie zniszczeń, które później będą ciężkie do usunięcia. Należy go zdejmować podczas wykonywania prac domowych, zwłaszcza z użyciem chemikaliów. Lepiej również nie brać prysznica z ozdobą na dłoniach – może ona łatwo zsunąć się z mokrej, śliskiej dłoni i zaginąć.

Czyszczenie

Do czyszczenia pierścionka z brylantem najlepsza będzie myjka ultradźwiękowa. Służy ona do czyszczenia okularów i biżuterii. Do wnętrza należy wlać wodę do oznaczonego poziomu, a następnie dodać odrobinę środka myjącego. Pierścionek umieszczamy w specjalnym koszyczku i włączamy urządzenie na kilka minut. Na koniec osuszamy go ręcznikiem papierowym lub miękką szmatką.

Przechowywanie

Pierścionek z diamentem najlepiej jest przechowywać w specjalnym pudełeczku lub kuferku, gdzie możemy go umieścić w odpowiedniej przegródce. Nie należy wkładać luźno pierścionka razem z inną biżuterią, gdyż wówczas łatwo o zarysowania. Jeżeli w pracy musimy zdjąć z dłoni ozdoby, dobrym pomysłem jest noszenie przy sobie niewielkiego pudełka na pierścionek i chowania go tam w razie potrzeby – umieszczony w portfelu łatwo może ulec uszkodzeniu.

Kategorie: Pierścionki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz